EPS ÜRETİMİ

Ekspande Polistren Köpük (EPS - Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük), petrolden elde edilen, köpük halinde, kapalı gözenekli, tipik olarak beyaz renkli bir ısı yalıtım malzemesidir.

Polistiren taneciklerinin şişirilmesi ve birbirine kaynaşması ile elde edilen EPS (Genleştirilmiş Sert Köpük) ürünlerin üretiminde, öncelikle bead tipi olarak adlandırılan, içerisinde N-Pentan (tanecik yapılarının şişirilmesi ve köpük elde edilebilmesi için kullanılan şişirici gaz) enjekte edilmiş polistiren hammaddesinin buhar ile ön-ısıtması yapılıp, kurutma ve olgunlaştırma işlemleri yapıldıktan sonra taneciklerin birbirleri ile sıkıca kaynaşmasını sağlamak üzere kalıplama işlemleri yapılır. N-Pentan gazı, tanecikler içinde çok sayıda küçük gözeneklerin oluşmasını sağladıktan sonra, üretim sırasında ve üretimi takiben çok kısa sürede hava ile yer değiştirir. Durgun hava, EPS levhaların bünyesinde bulunan kapalı gözenekli hücreler içinde hapsolur. Şişirici gazın çok kısa sürede hava ile yer değiştirmesi ile istenen hacmin sabit kalmasını sağlar.
ASPOOL

AS-POOL,Yüzme Havuz Sistemleri, Sauna, Jakuzi, Su Sterilizasyon Sistemleri, Malzeme satışı ve servisi, havuz kimyasalları dağıtım ve pazarlama konularında faaliyet gösteren, konusunda uzman bir firmadır. “Tecrübeli Kadro, Zamanında Hizmet” ilkesi ile teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek bölgede ilkleri uygulamaya başlayan firmamız kuruluşumuzdan kısa bir süre sonra ticari tutarlılığı ve uygulamış olduğu yüzme havuzu filtrasyon sistemlerinin uygunluğu nedeniyle (Ulusal Havuz Enstitüsü) kısa adıyla UHE’ ye üye olarak kabul edilmiştir. Yıllardır UHE Tüzük ve talimatlarına uymak koşulu ile İnsan sağlığını ön planda tutarak, uluslararası kalitede malzemeleri kullanarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
ÇEVRE DÜZENLEME - PEYZAJ

Asmin İnşaat üstlendiği projelerin tamamlanmasında estetik ve işlevsel kaygıların yanı sıra çevrenin korunması bakımı ve onarımını da aynı titizlikte gerçekleştirmektedir. Nitelik ve nicelik yönünden çağdaş bir anlayışa sahip projelerle planlama tasarım ve düzenleme hizmetlerini bir arada sunan Asmin İnşaat aynı zamanda müşterilerinin isteklerini ön planda tutarak uygulamalarına hayat vermektedir. Proje uygulamalarımızda sağlıklı ve yaşanabilir fiziksel çevreler oluşturmak asıl hedeflerimiz arasında yer alır. Evrensel tasarım yaklaşımımızı projelerimize aktararak bir bütün olarak ele almakta ve uzman ekibimiz tarafından oluşturulan mekanlarda ergonomikliğin ve işlevselliğin bir arada bulunduğu alanlar oluşturmaktayız.